Centrum Rehabilitacji

Szpital Powiatowy w Rawiczu Sp. z o.o. informuje, że od 01 października br. na terenie szpitala zacznie funkcjonować Centrum Rehabilitacji. Podpisane zostały umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na rehabilitację dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego i rehabilitację ogólnoustrojową.

Zabiegi odbywać się będą w zmodernizowanym budynku ze sprzętem najwyższej jakości. Zabiegi będzie realizował zespół doświadczonych specjalistów. Skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową według Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 06 listopada 2016 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych w zakresie rehabilitacji leczniczej wystawione może być przez:

•  Lekarza oddziału:
    • urazowo -ortopedycznego
    • chirurgicznego
    • neurochirurgicznego
    • neurologicznego
    • reumatologicznego
    • chorób wewnętrznych
    • urologicznego
    • pediatrii
    • endokrynologii dziecięcej
    • diabetologii dziecięcej
    • rehabilitacji ogólnoustrojowej, neurologicznej, pulmonologicznej, kardiologicznej
    • ginekologicznego

lub

• lekarza poradni:
    • rehabilitacyjnej
    • urazowo-ortopedycznej
    • neurologicznej
    • reumatologicznej
    • poradni wad postawy
    • endokrynologii dziecięcej
    • diabetologii dziecięcej

lub

• lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w przypadku zaostrzeń chorób przewlekłych.

Natomiast skierowanie na rehabilitację dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego według Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 06 listopada 2016 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych w zakresie rehabilitacji leczniczej wystawione może być przez:
• Lekarza oddziałów szpitalnych i poradni specjalistycznych:
o neonatologicznej
o rehabilitacyjnej
o ortopedii i traumatologii narządu ruchu
o neurologicznej
o reumatologicznej
o chirurgii dziecięcej
o endokrynologii dziecięcej
o diabetologii dziecięcej lub
o lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Zapraszamy do rejestracji do Centrum Rehabilitacji od dnia 02 października 2017 r.
w godz. 8.00- 15.00 pod numerem telefonu 65 537 62 81.

Procedura kwalifikacji pacjentów do Centrum Rehabilitacji wymaga skierowania TYLKO na załączonym wzorze skierowania.
Kliknij aby pobrać skierowanie.