KOMUNIKAT ZARZĄDU SZPITALA W RAWICZU

Z dużą ulgą przyjęliśmy wczorajszą informację o ujemnych wynikach testów ostatniej grupy pracowników.
W naszym rozumieniu oznacza to, że wszyscy pacjenci i pracownicy ZOL-u,nie są aktualnie zarażeni koronawirusem COVID-19.
Pacjentce, u której 14.04.2020 r. wyszedł test dodatni, zleciliśmy dodatkowo kolejne dwa testy. Obydwa wyszły ujemne.
Dla uzyskania zupełnej pewności zleciliśmy jej także wykonanie testu immunologicznego, który także wyszedł ujemnie.
Pacjentka nie odczuwa żadnych dolegliwości charakterystycznych dla koronawirusa. Jej stan jest stabilny.
Sytuacja, która potencjalnie, jak pokazują przypadki zachodzące np. w wielu DPS-ch, niosła poważne zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób - opiekujemy się w tej chwili 76 pacjentami - zakończyła się w tym przypadku dobrze.
Oznacza to, że przyjęte rozwiązania organizacyjne, obostrzenia i systematycznie wdrażane procedury, dotychczas się sprawdzają.
Jednocześnie chcielibyśmy bardzo podziękować pracownikom ZOL-u, którzy prawie w całości, w trosce o swoich pacjentów wykazali się profesjonalizmem, empatią i zrozumieniem dla podejmowanych trudnych decyzji, które dla nich osobiście oznaczały spore utrudnienia i niedogodności.
Przyjmijcie także serdeczne pozdrowienia od pozostałej załogi naszego Szpitala.
Tomasz Paczkowski
Ewa Kaźmieruk