Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Telefon:
  • 65 537 63 48 - Pielęgniarki
  • 65 537 63 47 - Lekarze
  • Dedykowany numer telefonu do pacjentów
    (nie łączy z personelem medycznym)
  • Lokalizacja: Nowe skrzydło szpitala

Lekarze w oddziale:

To zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

Kierownik oddziału:

• Dr n.med. TOMASZ ZAWADA- specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
  • Pielęgniarka oddziałowa:

• mgr JOLANTA SOWIZDRZAŁ
  • Oferta:

Odział Anestezjologii i Intensywnej Terapii spełnia wszystkie kryteria wymagane przez Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia, Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Tutaj leczymy najciężej chorych dorosłych w stanach zagrożenia życia z potencjalnie odwracalnymi dysfunkcjami narządowymi. Dysponujemy 6 łóżkami.
    W zakres terapii wchodzi pełen wachlarz technik dostępnych w nowoczesnej intensywnej terapii, w tym:
  • Wentylacja mechaniczna inwazyjna i nieinwazyjna, wkrótce również pozaustrojowa eliminacja dwutlenku węgla (CO2),
  • Wspomaganie lekowe układu krążenia,
  • Nowoczesne techniki oczyszczania osocza, tj: ciągła terapia nerkozastępcza, plazmafereza, dializa wątrobowa,
  • Żywienie dożylne i do przewodu pokarmowego,
  • Hipotermia lecznicza,
  • Ocena hemodynamiki serca w badaniu echokardiograficznym przez klatkę piersiową i przez przełyk,
  • Adaptacja ustawień wentylacji mechanicznej w oparciu o ocenę echokardiograficzną.
    W zakresie anestezji wykonywane są wszystkie rodzaje znieczuleń, w tym znieczulenia miejscowe i regionalne pod kontrolą USG skutecznie eliminujące ból w miejscu operowanym i ograniczają konieczność wykonywania znieczuleń ogólnych.
    Ponadto zakładane są stałe dostępy naczyniowe (porty naczyniowe) ze wszystkich wskazań, cewniki do czasowej i stałej dializoterapii.
    Zespół terapeutyczny oddziału stanowi 7 lekarzy specjalistów z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii oraz 21 pielęgniarek i pielęgniarzy, wyspecjalizowanych w zakresie intensywnej terapii i anestezji.