Oddział Pediatryczny

Telefon:
 • 65 537 63 18 - Pielęgniarki
 • 65 537 63 17 - Lekarze
 • Lokalizacja: Budynek główny szpitala, parter

  ODDZIAŁ POSIADA WŁASNĄ IZBĘ PRZYJĘĆ

  Lekarze w oddziale:

 • w oddziale pracuje 3 lekarzy specjalistów z zakresu pediatrii
 • Kierownik oddziału:

 • JANUSZ LEHMANN- specjalista pediatra i medycyny ratunkowej
 • Pielęgniarz oddziałowy:

 • ARTUR JANKOWSKI
 • Oferta:

  Oddział 15 łóżkowy, w którym hospitalizacja odbywa się w 9 salach chorych, w tym 4 izolacyjnych, jednoosobowych. Świadczenia medyczne wykonuje zespół 3 lekarzy specjalistów i 15 pielęgniarek, doświadczonych w opiece nad dziećmi .
  Oddział oferuje pełen zakres badań diagnostycznych i leczenia dzieci w wieku od 0-18 roku życia zgodnie z referencyjnością szpitala stopnia powiatowego. W Oddziale diagnozowane i leczone są niemal wszystkie ostre i przewlekłe schorzenia wieku dziecięcego m. in.: choroby układu oddechowego, choroby gardła, uszu i nosa, choroby przewodu pokarmowego, schorzenia układu moczowego, choroby serca i układu krążenia, zaburzenia metaboliczne, cho­roby układu nerwowego, zatrucia, choroby skóry, choroby układu kostno - stawowego, choroby tkanki łącznej.
  W sytuacjach wymagających pogłębienia diagnostyki oddział współpracuje z poradniami specjalistycznymi i klinikami Uniwersytetu Medycznego w Po­znaniu, zapewniając konsultacje specjalistyczne.
  Oddział wyposażony jest w gry i zabawki, pozwalające na odwrócenie uwagi od bólu i dyskomfortu wynikającego z konieczności hospitalizacji.
  Współpracujemy z fundacjami działającymi na rzecz dzieci, które za pośrednictwem Wolontariuszy wnoszą radość i uśmiech w chwilach choroby. Naszych Milusińskich odwiedzają też Goście, chcący ofiarować swój czas i radość.
  Istnieje możliwość przebywania matki z dzieckiem w trakcie hospitalizacji.
  Dzieci mają zapewnioną opiekę psychologa. W czasie leczenia rodzice/ opiekunowie mogą sprawować stałą opiekę nad dzieckiem, dzieki czemu pobyt w szpitalu będzie mniejszym stresem.
  Oddział współpracuje z fundacjami, wspierającymi placówkę w zakresie wyposażenia oddziału w sprzęt i urządzenia dla Małych Pacjentów.

  Oddział posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia na prowadzenie specjalizacji z zakresu pediatrii.
  Skip to content