„Nadwaga i otyłość – choroby cywilizacyjne, które możesz pokonać”

Rejestracja Uczestników:

Szpital Powiatowy w Rawiczu Sp. z o.o.

CENTRUM REHABILITACJI

ul. Gen. Grota Roweckiego 6

63-900 Rawicz

Tel. 65 537 62 81

„Kolejne osoby rozpoczęły udział w projekcie”

W grudniu 2019 roku już trzecia grupa uczestników rozpoczęła realizację projektu pn. „Nadwaga i otyłość – choroby cywilizacyjne, które możesz pokonać”

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem. Formy aktywności fizycznej dobierane są zgodnie z możliwościami i preferencjami uczestników. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu np. platformy wibracyjnej Galileo, maszyn eliptycznych, rowerków treningowych poziomych i pionowych, bieżni, trenerów równowagi, piłek, stepów itp. Kliknij aby przejść do galerii. Ponadto uczestnicy regularnie otrzymują wsparcie dietetyczne oraz psychologiczne.

„Wystartował projekt dla osób z nadwagą i otyłością”

W październiku 2019 roku wystartował projekt realizowany przez Szpital Powiatowy w Rawiczu Sp. z o.o., a skierowany do osób z nadwagą i otyłością.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu udzielonemu ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Projekt przeznaczony jest dla osób:

- w wieku 45-49 lat dla kobiet i 45-64 lat dla mężczyzn

- aktywnych zawodowo

- z objawami nadwagi lub otyłości: BMI ≥ 25

- zamieszkujących powiaty: rawicki, gostyński, krotoszyński, leszczyński, kościański, ostrowski, kępiński, ostrzeszowski, kaliski, pleszewski, jarociński, średzki lub wolsztyński.

Przystępując do projektu każdy uczestnik weźmie udział w 6 miesięcznym turnusie, w czasie którego zapewniamy:

- porady dietetyczne

- spotkania z psychologiem

- zajęcia z aktywności fizycznej

Projekt realizowany jest w Centrum Rehabilitacji Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o. Zachęcamy do wzięcia udziału. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 65 537 62 81.