Oficjalnie ogłaszamy, że w dniu wczorajszym tj. 16 lutego 2024 r. nastąpiło zakończenie II etapu inwestycji pn. „ Modernizacja budynku głównego Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o.”.

To uroczyste wydarzenie było okazją do podsumowania inwestycji, która obejmowała cały parter budynku oraz pierwsze piętro budynku głównego a także wymianę dachu wraz z zainstalowaniem paneli fotowoltaicznych. Całkowita wartość inwestycji wynosi około 30 mln zł, z czego otrzymaliśmy wsparcie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nie należy zapominać, że to aby całości stało się zadość to również wkład własny Szpitala oraz Powiatu Rawickiego.

W nowych pomieszczeniach mieścić się będą Oddział Chirurgiczny z pododdziałem Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Pracownia Endoskopowa czy Centralna Rejestracja jak również Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna (tzw. wieczorynka).

Wszelkie prace budowlane prowadziła firma BUDOPOL POZNAŃ Sp. z o.o. wraz z podwykonawcami. Realizacją nowego pokrycia dachowego zajęło się Konsorcjum Nortman-Gorczyca ze Święciechowy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie, oraz za pokonanie rzeczy czasami wydających się być niemożliwym do zrealizowania.

Podczas uroczystości Prezes Zarządu szpitala na ręce Pana Burmistrza Grzegorza Kubika oddał do Muzeum Ziemi Rawickiej dwa stuletnie zeszyty, które prawdopodobnie pochodzą z okresu międzywojennego i należały kiedyś do uczniów korpusu kadetów. Jak zapewnił Pan Burmistrz zeszyty oddane zostaną do ekspertyzy w celu potwierdzenia ich pochodzenia. Zeszyty te zostały odnalezione w szybie wentylacyjnym przez pracowników firmy InterBell podczas pac remontowych.

Wszystkim gościom dziękujemy za tak liczne przybycie i obecność podczas tak ważnej dla nas chwili.

Naszym pacjentom życzymy komfortowego pobytu w nowych murach i szybkiego powrotu do zdrowia a naszym pracownikom pracy w sprzyjających warunkach.

Skip to content