W dniu 10 października 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie pomieszczeń nowej Centralnej Sterylizatorni.

Otwarcie Centralnej Sterylizatorni jest jednocześnie zakończeniem zadania nr 2 pn. „Prace modernizacyjno-adaptacyjne celem dostosowania pomieszczeń na potrzeby Centralnej Sterylizatorni” do projektu pod nazwą „Realizacja działań naprawczych w kontekście pandemii COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu Sp. z o.o.”

W tym projekcie uzyskaliśmy dofinansowanie Marszałka Województwa Wielkopolskiego w wysokości 2 195 292,93 zł oraz od Wojewody Wielkopolskiego w wysokości 1 521 529,00 zł. Wkład własny Szpitala wyniósł 1 494 707,07 zł.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Pani Marszałek Paulina Stochniałek- Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Starosta powiatu rawickiego – Pan Adam Sperzyński, Pan Tomasz Paczkowski – Prezes Zarządu, Pani Ewa Kaźmieruk – Wiceprezes Zarządu oraz Pani Gabriela Iwko – Kierownik Centralnej Sterylizacji.

Nowe pomieszczenia zostały poświęcone przez kapelana szpitala ks. Karola Wachowiaka.