W ramach dobrej współpracy ze szpitalem Laboratorium Diagnostyka S.A., (które swoją siedzibę ma również na terenie naszej placówki) w dniu 20 listopada 2023 r. przygotowało wykład dla słuchaczy sekcji zdrowia Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Przedstawionym tematem przez laboratorium było „Sucha zaprawa przed wyprawą po zdrowie”, która miała przybliżyć słuchaczom funkcjonowanie laboratorium, zakres badań czy nawet samą pracę laboratorium. Na początku kolejnego roku kalendarzowego przewidziana jest nawet wycieczka po laboratorium dla słuchaczy RUTW.

Dzięki tej współpracy mogliśmy wspólnie podzielić się istotną wiedzą na temat zdrowia z szerszym gronem odbiorców. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia i przyczynić się do edukacji na temat zdrowia i roli badań laboratoryjnych w całym procesie leczenia. Zdrowie jest najcenniejszym dobrem, dlatego dbanie o nie i edukacja na ten temat są niezmiernie ważne. 

Dziękujemy Laboratorium Diagnostyka S.A. za przyjęcie naszej propozycji. Rawickiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku dziękujemy za zaproszenie, a słuchaczom za aktywny udział w spotkaniu. 

Skip to content